אפילו אם אתם לא אוהבים תירס אתם חייבים להודות שמדובר במוצר גאוני. חוץ מבצורתו הטבעית הוא משמש להכנת אינספור מוצרי מאכל ואלכוהול, לייצור פלסטיק ולהאכלת בקר ועופות. הוא עמיד מאוד לתנאי גידול שונים (יש עדויות לכך שהוא קיים כבר יותר מ-80 אלף שנה), וכדי לחזק את הכינוי "הזהב הצהוב" שקיבל, הוא משמש להפקת אתנול - הלא הוא התחליף ה"ירוק" לדלק המופק מנפט. חוץ מזה הוא צהוב ומככב בסיפורי ילדים, בקיצור - ממתק מהטבע. 


אנחנו מאמינות ששיווק צריך להיות דומה לתירס: ורסטילי, מתאים את עצמו לצורך וטעים למאכל. קצב השינויים וההתפתחויות שיש היום הפילו את החומות הישנות שהפרידו בין ערוצים ותחומי התמחות. שיווק טוב מחייב הבנה בפסיכולוגיה של פלטפורמות והתנהגות קהלים לא פחות מאשר קריאייטיב ורכש מדיה. לפעמים אפילו יותר.

 

תוכן מעולה, מודעות מעוצבות ופילוח חכם כבר לא מספיקים ללא הבנה עמוקה של הפלטפורמה שבה הם מתפרסמים. כי כשאנחנו בפייסבוק אנחנו מחפשים דברים אחרים ממה שנחפש כשאנחנו באינסטגרם, או בגוגל, או בלינקדאין. ממש כמו תירס - לפעמים נרצה לאכול קלח על חוף הים, ולפעמים נרצה להכין ממנו פולנטה לארוחה חגיגית.

 

אבל לא משנה באיזה פלטפורמה בוחרים, כדי להשיג תשומת לב למוצר או לשירות שלכם יש דבר אחד שאתם חייבים לעשות – לתת. למרות שכללי המשחק בעולם הפרסום השתנו ללא היכר, רוב הקמפיינים ממשיכים לנסות רק למכור.

 

בעולם החדש, בו הפוקוס עבר מהחברות אל הלקוח, השיטה הזו כבר לא מספיקה. לפני שמוכרים חשוב לייצר ערך לקהל היעד וכך לבנות נוכחות חזקה ואמינה ומערכות יחסים ארוכות טווח עם הקהל שלכם.


בדיוק מסיבה זו אנחנו חוקרות תמידית פלטפורמות קיימות וחדשות, כלי פילוח וניתוח, וחותרות לעולם למצוא את האסטרטגיה המתאימה לכל לקוח. בנוסף, אנחנו מציעות נסיון של למעלה מעשור במשרדי פרסום גדולים וכתיבה ועריכת תוכן בגופי התקשורת הגדולים בישראל, ובעיקר משתדלות ליהנות מהעבודה שלנו.דנה רוזן

יועצת מומחית לשיווק ולגיבוש תהליכי אסטרטגיה, קריאייטיב ופריסת מדיה, עם עבר עשיר במשרדי הפרסום הגדולים בישראל. מרצה על מיתוג ברשתות חברתיות במכללה למנהל, בבינתחומי בהרצליה ובמכללת תל אביב יפו.


תמי לויאב

מתמחה בקמפיינים בפייסבוק ובגוגל (הסמכת Adwards) ובקידום אורגני (seo), עם שמונה שנות נסיון של כתיבה ועריכה ב-ynet וארבע שנים כמנהלת תקשורת שיווקית.